Kup Skarby i wesprzyj projekt!

Tak wygląda okładka poznańskich Skarbów Miasta

Wielkimi krokami zbliża się najważniejszy moment w pracach nad książką, czyli jej premiera. Zanim jednak trafi ona do naszych i waszych rąk, to im bliżej końca, tym ekscytacja wzrasta. Przedsprzedaż jest jednym z takich dość istotnych momentów, bo z jednej strony wiadomo, że prace są już zaawansowane, ale z drugiej, sporo jeszcze przed nami. 

Zanim więc zamówicie najnowsze Skarby Miasta, przeczytajcie najpierw bardzo uważnie ten tekst. Od początku, do końca.

Premiera książki przewidziana jest na październik 2020. Na razie nie podaję konkretnego dnia, ale staramy się oczywiście, aby Skarby wyszły wcześniej, niż później. W odróżnieniu od innych części, musimy brać jednak pod uwagę czynnik, który w całym procesie wydawniczym może sporo namieszać. Odpukać, COVID-19 jeszcze niczego nie poplątał, sesje zdjęciowe idą zgodnie z planem i mam nadzieję, że tak zostanie. 

Osobną kwestią jest sama przedsprzedaż i opcja wsparcia naszego projektu. Jak wiece przy pracach nad szóstą częścią Skarbów postanowiłem nie korzystać z pomocy finansowej branży bukmacherskiej. Zresztą, cała idea wzięła się raczej z zajawki ligowym futbolem i niezwykłymi historiami miast, w których się w niego gra, niż chęci napchania sobie kieszeni pieniędzmi od wielkiego albo jeszcze większego biznesu. 

A dlaczego podziękowałem bukmacherom? To jest dobre pytanie. Średnio się czuję z namawianiem kogokolwiek do zabawy w hazard. Jeśli się uda, być może będzie to wskazówką dla innych. Jest to dla mnie wystarczającą… pokusą? To chyba dobre słowo. Krótko mówiąc, z nikim nie zamierzam walczyć, nie zależy mi też, aby kogokolwiek przekonywać do swojego punktu widzenia, nie snobuję się na elitę, ale… to ja decyduję, kto wchodzi na imprezę. Tylko tyle i aż tyle.

Książki możecie zamawiać pod linkiem, który przekieruje Was na stronę zrzutki. W opcji podstawowej zrzutka działa, jak typowa przedsprzedaż. Z każdym zamawiającym książkę lub wybierającym inną formę wsparcia projektu skontaktujemy się mailowo. 

https://zrzutka.pl/2xrgs7

Teraz o tym, co znajdziecie w Skarbach Miasta. Oczywiście osią całego projektu pozostają biorące udział w rozgrywkach ligowych seniorskie drużyny. Tym razem, rzecz jasna, z Poznania. Znajdziecie więc ich historie, zdjęcia grupowe i metryki zawodników. Będą a w zasadzie są już wywiady z Jackiem Dembińskim i Andrzejem Juskowiakiem. O tym, kto je przeprowadził dowiecie się już niedługo, bo będziemy stopniować napięcie. A co?! Zamierzamy oddać do waszych rąk świetną książkę i przy okazji dobrze się przy tym bawić. 

W Skarbach cofnęliśmy się do samych początków wielkopolskiego i polskiego futbolu. Przypomnieliśmy między innymi sylwetki Mariana Fontowicza, Mariana Spoidy, Wawrzyńca Stalińskiego. Odtworzyliśmy historię poznańskiej Legii, przyjrzeliśmy się dziś już kompletnie zapomnianej Olimpii i… i na razie tyle. Mamy aż ośmiu autorów i aż pięciu z nich zadebiutuje w Skarbach w ich szóstej odsłonie. Mamy w końcu nową okładkę! Zaprojektował ją nasz stary dobry druh, Daniel Gouda Tworski. Mamy nadzieję, że przypadnie Wam do gustu! 

Na koniec ważna informacja dla wszystkich poznańskich piłkarek i piłkarzy chcących zamówić Skarby. Otóż, uwaga! System, który dobrze się sprawdził przy okazji poprzednich przedsprzedaży i w związku z tym nie ma sensu go zmieniać polega na tym, że nie składacie indywidualnych zamówień a książki zamawiacie wspólnie. Skontaktujemy się z każdym z klubów i stworzymy listę zamówień. Czekamy również na wasze zamówienia pod adresem: kontakt@skarbymiasta.com

Na razie to tyle, ale newsów dotyczących najnowszych Skarbów będzie tu coraz więcej. Zapraszam do śledzenia naszej strony a także skarbowych kanałów w social mediach. Te Skarby Miasta tworzymy wspólnie i tego się trzymajmy!

Polecane wpisy