fbpx Skip to content

No War! Stay With Ukraine

> Czytaj dalej

Piłkarki. Urodzone by grać.

Jestem bardzo szczęśliwy, że udało się wydać “Piłkarki”. Nie chce używać górnolotnych słów. Napiszę po prostu, że marzenie się spełniło. Plan udało się wykonać w stu procentach. Polska federacja wydała książkę poświęconą piłce nożnej kobiet jasno dając do zrozumienia, że futbol to gra dla wszystkich. Że kobiety zasługują w tej grze na takie samo wsparcie jak panowie.
> Czytaj dalej

Na morzach i boiskach

ORP Bielik za chwilę wynurzy się z głębin Morza Śródziemnego i zacumuje w Souda Bay na Krecie. Jego załoga realizuje zadania rozpoznawcze w ramach operacji sojuszniczej Active Endeavour, która jest odpowiedzią NATO na ataki terrorystyczne w USA. Za chwilę z Polakami przywita się grecki oficer łącznikowy. Padnie jedno konkretne pytanie. Czy jest z kim u was zagrać mecz?
> Czytaj dalej

Czekając na szóstego

Byłe gwiazdy i młode nadzieje łączy jedno. Pochodzenie. Hetman jest typowo lokalnym klubem. Nie szuka piłkarzy po świecie. Uczy grać w piłkę tych z sąsiednich bloków. - Mamy takie założenie, że chcemy te dzieciaki wychować na porządnych ludzi. Z bożą pomocą, może uda się także na porządnych piłkarzy.
> Czytaj dalej

Sokół w widłach rzek

Piłka w Woli zadomowiła się na dobre. Stolarz Adamski ociosał ciężkie drewniane bramki. Mieszkańcy wsi wyrównali teren i plac obsiali trawą. Wkrótce zaczęto rozgrywać tu z wielką pompą mecze. Te najważniejsze z lokalnym rywalem. Trochę lepiej sytuowanym i bardziej obeznanym w ligowych rozgrywkach. -Ze wszystkimi mogliśmy przegrać, byli nie z nimi...
> Czytaj dalej

Przemysław Poznań: Władca o innym imieniu i stadion bez adresu

Dawno temu tereny, na których usytułowany jest kameralny stadion Przemysława należały do gazowni. Tu gdzie dziś jest ścieżka rowerowa, podjeżdżały pociągi Kolei Średzkiej. Cysterna za cysterną. Pod murawą znajdują się zapewne pozostałości drogi dojazdowej dla ciężarówek, którymi dowożono ładunki na stacje. Te wszystkie nierówności nie wzięły się z niczego...
> Czytaj dalej

Milicjanci, cuda, fuzje. Historia Olimpii Poznań.

Olimpia miała tę niesamowitą zdolność do adaptowania się do panujących warunków, że miejsca, które do niedawna zajmowali milicjanci z pałkami, zajęli znacznie bardziej fantazyjnie ubrani panowie potrafiący równie skutecznie co poprzednicy walczyć o swoje.
> Czytaj dalej
Tak wygląda okładka poznańskich Skarbów Miasta

Poznańskie Skarby Miasta już w sprzedaży!

Cały rok czekaliśmy na ten dzień i w końcu z nami są! Szóste Skarby Miasta zabiorą Was tym razem w pełną wrażeń i niesamowitych historii podróż do stolicy Wielkopolski! Książkę możecie już zamawiać w naszym sklepie! Szczegóły w rozwinięciu.
> Czytaj dalej

Przeczytaj, to do ciebie.

Na początku ustalmy jedną rzecz. Nie jestem hazardzistą i nigdy nim nie byłem. Nie przegrałem domu, nie trafiłem na odwyk. Nic z tych rzeczy. W całym swoim życiu łącznie postawiłem może z pięćdziesiąt złotych. Jeszcze do zeszłego roku, widok tych wszystkich reklam, z których teraz świadomie rezygnuję, nie robił na mnie żadnego wrażenia. Jednak to że nie grasz, nie oznacza, że nie możesz wpaść w kłopoty.
> Czytaj dalej