Skip to content
Stadion-miejski-w-Poznaniu
POZNAŃSKIE SKARBY
Już w sprzedaży!
Bogluslaw-Kaczmarek-Bobo-zdobywa-gola-dla-Lechii
BOBO KACZMAREK
Pomocnik tkacza Spółdzielni "Wzór"
Adam-Drygalski
PRZECZYTAJ, TO DO CIEBIE.
Dlaczego nie reklamujemy hazardu?
Tak wygląda okładka poznańskich Skarbów Miasta

Poznańskie Skarby Miasta już w sprzedaży!

Cały rok czekaliśmy na ten dzień i w końcu z nami są! Szóste Skarby Miasta zabiorą Was tym razem w pełną wrażeń i niesamowitych historii podróż do stolicy Wielkopolski! Książkę możecie już zamawiać w naszym sklepie! Szczegóły w rozwinięciu.
Czytaj dalej...

Bałtyk Gdynia: Drużyna z Sierpnia

W Stoczni Szczecińskiej jest Stal Stocznia Szczecin, w Gdańsku z Polonii zrobiliśmy Stoczniowca, więc wy też będziecie Stoczniowcem - Stanisław Głowacki wspomina pierwsze przywitanie z dyrektorem Zjednoczenia Przemysłu Okrętowego - Po wyjściu ze spotkania pomyślałem sobie. Broń nas Panie Boże, żebyśmy zmienili nazwę klubu.
Czytaj dalej...

Adam Kucz: Trzy faule za jeden.

W pewnym momencie wystartowałem do piłki i widzę, jak zbliża się do mnie jakiś drab z Górnika. Niewiele myśląc z całej siły zaatakowałem piłkę. On też. Tyle że, jakimś dziwnym sposobem ja zostałem na murawie a on wyleciał gdzieś na wysokość drugiego piętra. Myślę sobie, czy jest tam jeszcze jakiś łysy oprócz Wiśniewskiego? Szybki rzut oka na murawę i już wiedziałem. Jak on wstanie, to mnie zabije.
Czytaj dalej...

Chcesz przeczytać więcej reportaży o klubach piłkarskich, przejrzyj nasze HISTORIE

Kolekcja Skarbów Miasta

Wszystkie historie o klubach piłkarskich z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Górnego Śląska i Trójmiasta znajdziesz w wersjach drukowanych Skarbów Miasta. Odwiedź SKLEP, żeby je zamówić.

Podcast Skarbów Miasta

Możesz posłuchać już kilkanaście historii ze Skarbów Miasta przeczytanych przez autora. Wszystkie nagrane PODCASTY

O Skarbach Miasta

Adam Drygalski Skarby Miasta

Skarby Miasta są historiami ludzi tworzących kluby piłkarskie, które z kolei składają się na miejski ekosystem i nadają miastu niepowtarzalny charakter. To tak w skrócie.

Piłka nożna jest tu najważniejsza, choć pisząc reportaże wychodzimy z założenia, że im jej w tekście mniej, tym dla tekstu lepiej.

Adam Drygalski

autor

Skąd się wziął pomysł na Skarby Miasta i jak powstawały kolejne części: Warszawa, Łódź, Wrocław, Śląsk, Trójmiasto? Więcej O SKARBACH MIASTA

Masz do nas pytania lub sugestie? Tutaj znajdziesz KONTAKT